něco o SOUL

Soul je projekt, který vznikl na indonéském ostrově Bali.  Je to místo, plné inspirace a nekonečných možností. Všichni tam něco tvoří. Já jako fotografka jsem chtěla vymyslet práci pro své fotky, vznikl nápad vyrábět šaty a trička z kvalitních materiálů, potisklé fotkou. Ideálním materiálem pro náš záměr byl bambus. Je to látka šetrná k přírodě a má antiseptické vlastnosti, navíc je neskutečně příjemná. Veškeré výrobky jsou tedy tvořené s 95% bambusu a 5% elastanu, aby se látka nesrážela. Jedná se o vysoce kvalitní přírodní materiál.

Látka pro letošní kolekci byla tvořena a barvena na Slovenku. Veškeré šití v Písku. Nepodporujeme nízkonákladové šití v asijských zemích.

Milujeme hory, oceány a chráníme přírodu, máme rádi adrenalin, čekáme na vítr, sjíždíme vlny a žijeme okamžikem. Cílem není jen vytvářet oblečení, ale vytvořit komunitu lidí, která bude ohleduplná k přírodě, bude myslet na to, že neházíme plasty do oceánu a bude si užívat život na plno a to v našem SOUL oblečení. Cestování a sport, který je spjatý s přírodou se promítá v našich kolekcích. Každý správný okamžik zaznamenáme na film a vzniknou nám momentky, které mají duši a to je SOUL.

[Best_Wordpress_Gallery id=“51″ gal_title=“SOUl neco o nas“]

Šijeme z bambusové viskózy. Jedná se o rostlinu, která vyniká úžasnými vlastnostmi. Tato látka je vhodná pro lidi s citlivou či alergickou pokožkou a má i tu skvělou schopnost, že v létě chladí a v zimě naopak hřeje. Ne nadarmo je to oblíbený materiál všech výrobců funkčního oblečení. Bambus je přírodně antiseptický a má výborné savé vlastnosti, pohlcuje pachy.
Kouzlo bambus musíte vyzkoušet na vlastní kůži, příjemný a hebký materiál vydrží dlouhé nošení.

Každá kolekce je limitována počtem a tím garantujeme Vaši originalitu. Vyrobeno v Čechách. Inspirováno přírodou.

O materiálu, který používáme – Bambusová Viskóza

Bambus je považován za nejrychleji rostoucí rostlinu na Zemi (některé druhy vyrostou až o jeden či dva metry za jeden den). Bambus navíc tvoří natolik komplexní kořenový systém, že není nutné jej po sklizni znovu vysazovat. Rostliny znovu obrazí z kořenů. Bambus je proto skvělý z hlediska udržitelnosti rozvoje. A jelikož je bambus přirozeně antibakteriální,nepoužívají se při jeho pěstování žádné pesticidy. To je velký rozdíl oproti např. konvenčnímu pěstování bavlny. Shrnuto: bambus je v podstatě plevelná rostlina, nevyžaduje hnojení ani pesticidy a navíc se sám obnovuje.

 

[Best_Wordpress_Gallery id=“52″ gal_title=“Soul o nas 2″]

Bambusové textilie

Bambus přirozeně netvoří vlákna. Jsou dva způsoby, jak vlákno z bambusu vytvořit, přičemž v obou případech se bambus musí nejprve něčím rozpustit.

Při historicky starším způsobu tzv. mechanického zpracování bambusového vlákna se bambus rozpustí za použití čistě přírodních enzymů. Textilie vyrobená z tohoto vlákna je svou strukturou podobná lněnému plátnu, je poměrně tvrdá, a proto nikdy nedošla v textilním průmyslu velké obliby.

Moderní materiál vyrobený z bambusové viskózy je naopak takové struktury a jemnosti, že je pro výrobu oblečení ideální. Jeho měkkosti, antibakteriálnosti, teplotní stability a dalších výhod si s radostí užíváme všichni – oblečení „z bambusu“ oprávněně zažívá celosvětový boom. Postup výroby viskózy z bambusu byl vyvinut v 80. letech 20. století a bambus se tak stal nejnovějším masově využívaným přírodním materiálem v textilním průmyslu. Výroba viskózy z bambusu probíhá zjednodušeně tak, že bambus je naložen do alkalického roztoku, který způsobí, že se bambus rozloží na celulózu, výsledný roztok je následně pod tlakem prohnán tryskou a tím se vytvoří vlákno. Veškeré zbytky alkalického roztoku jsou během procesu odstraněny. Výsledkem je stále bambus, pouze se změněnou molekulární strukturou.

 

[Best_Wordpress_Gallery id=“53″ gal_title=“bambusova viskoza“]

Ochrana spotřebitele

Existují názory, že pokud jsou výrobky označované jako „bambusové“, ačkoliv se jedná o bambusovou viskózu, jedná se o klamání spotřebitele. Podle našeho názoru tomu tak není. Spory o to, zda je možné výrobky z bambusové viskózy označovat jako „bambusové“, mají kořeny v USA. V tomto kontextu je dobré si uvědomit, že Spojené státy jsou jedním z největších pěstitelů bavlny na světě, zatímco naprostá většina bambusu pochází z Asie.

Americký úřad pro federální obchod (Federal Trade Commision, „FTC“, obdoba českého Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže) vydal stanovisko, kterým zakázal označovat textilie vyrobené z bambusové viskózy jako „bambusové“, pokud u takového označení není uveden dodatek „z bambusové viskózy“ nebo není přidáno jiné obdobné vysvětlení. V podstatě se jedná o zpřesnění pravidel pro označování bambusového oblečení a textilií.