SOULKEMP

První SOULKEMP na Tenerife je úspěšně za námi. Sešli jsme se ve škvělé partě. Většina lidí přijela sama. Vznikali tak zajímavé situace, již po cestě na letiště. Především jsme hodně posílili břišní svaly smíchem.

Cílem kempu bylo předat všem atmosféru ostrova Tenerife. Zažít adrenalin, naučit se surfovat, vnímat přírodu a hlavně aby si všichni odvezli ty nejlepší zážitky. To se nám povedlo.

Prošli jsme pohoří Anagy do Punta del Hidalga. Viděli obrovské vlny v Bajamaru a los Gigantes. Dojeli jsme klikatou cestou do soutězky Masca. Jedli nejlepší zmrzlinu v městečku Garachico. Sjeli spoustu vln s Gipsytrip.cz. Cvičili jógu při západu slunce na terase našeho baráčku. Běhali po ránu kolem oceánu s Fílou z Heaven gym. Zažili východ slunce na malé sopce Montana Roja v centru El Medana. Odtáhli nám auto v Puerto de la Cruz. Jedli jsme mořské plody, pili víno a hlavně jsme si to nejvíc užili.

Vrcholem kempu byl výstup na sopku Pico El Teide. Je to nejvyšší hora Španělska a při východu a západu slunce vrhá nejdelší stín na světě dlouhý 200 km. Výstup byl náročný, do 2000m n.m. jsme vyjeli sice autem. Ale i toto převýšení cítíte. Pokud jedete od 0. Pokračovali jsme do 3718m n.m. při převýšení 900m. Všichni jsme to zvládli a dostali jsme se až k samotnému kráteru. Na cestě zpět jsme měli štěstí a viděli stín, který vrhala sopka při západu slunce. Byl to neuvěřitelný zážitek, na který nikdo z nás nezapomeneme.

Při odletu jsem sledovala z okýnka sopku, která byla vidět ještě 20 minut po startu letadla. Je to obr.  Překonali jsme sami sebe a jsem na celou skupinu velice pyšná. Těšíme se s Fílou na další kemp, který nyní připravujeme. Brzy zveřejníme informace.